И тази година имах удоволствието да участвам в съвместната инициатива между БАДО и секцията по дерматоалергология към Българското дерматологично дружество, в рамките на XVII Национална конференция на темата „Сърбеж, болка и нарушено качество на живот при възпалителните заболявания – как да помогнем“. Партньорството ни продължава да създава ценна платформа за обмен на знания и клиничен опит в полза на пациентите.
Заедно с д-р Гергана Шаламанова – председател на БАДО, се включихме онлайн в обща сесия, на която представихме клинични случаи от нашата практика, свързани с кожната токсичност при провеждана онкологична терапия. Д-р Шаламанова акцентира върху симптома сърбеж, а аз – върху болката като съществен фактор, влияещ върху състоянието на пациентите.
Качеството на живот при тези пациенти е ключов елемент от успешното лечение и постигането на дългосрочен контрол над заболяването. Вярвам, че споделянето на практически опит и мултидисциплинарният подход са в основата на по-добрата грижа.
Благодарим на проф. Жана Казанджиева за поканата и възможността да бъдем част от тази интердисциплинарна дискусия, която поставя пациента в центъра на медицинската грижа.







