Участието ми в XIII международна среща на Клуб „Млад онколог“, която се проведе в Правец, ми донесе истинско професионално вълнение и удовлетворение през последните два дни по няколко причини.
Първата е, че имах честта да бъда лектор на форума, заедно с признати колеги от България, Европа и Азия, сред които и проф. Марио Мандала – един от водещите световни експерти в областта на дермато-онкологията, когото очакваме на конгреса на БАДО през ноември.
В презентацията си споделих опита си в областта на неоадювантната терапия във високорисков III-ти стадий на кожен меланом, като нов стандарт за лечение и възможност за нашите пациенти.
Втората причина за гордост е участието на двама лекари от моя екип — д-р Надежда Василева и д-р Елица Зафирова, които представиха две много интересни постерни разработки.
Д-р Василева представи темата „Дигитално 2D картографиране на цялото тяло и AI-асистирана оценка при ранното откриване на меланом и кожни тумори – клиничен опит“, базиран на работата ни в Амбулатория „Гаврилови Онкоконсулт“.
Д-р Зафирова представи клиничен случай от практиката си в интердисциплинарен екип, посветен на диагностиката и лечението на кожна токсичност в хода на имунотерапия при онкологично заболяване.
Поздравявам двете колеги за последователните им усилия и интерес за професионално развитие в областта на дермато-онкологията, с отдаденост и грижа към пациентите.
Благодаря на д-р Росица Кръстева, председател на Клуб „Млад онколог“ и организатор на форума, за поканата и за чудесната организация. Тези събития са ценни не само за обмен на научни данни и запознаване с важни нови изследвания. Те изграждат професионални общности, в които знанието, клиничният опит и грижата за пациента се развиват заедно.







