Започна най-чаканото събитие за световната онкодерматологична общност – 22-ия конгрес на Европейската асоциация по дермато-онкология EADO 2026 в Прага. Събитието, в което участват повече от 10 000 специалисти от 63 държави, е един от най-важните форуми за обмен на нови идеи и задълбочени знания. Това е пространство за ценно взаимодействие за всички, които се стремят към иновации и напредък в диагностицирането и лечението на кожни тумори.
Тридневният форум предоставя ясна перспектива за развитието на дермато-онкологията – от иновации в лечението на меланом до най-новите подходи при редки злокачествени тумори. Програмата е изключително интензивна и фокусирана върху практическите клинични решения, които могат да подобрят прогнозата и качеството на живота на пациентите.
„Радвам се, че съм тук, заедно с колегите ми от Българската асоциация по дермато-онкология (БАДО) – д-р Шаламанова, д-р Герасимов, д-р Контилев и д-р Караниколова. Обменът на опит както с международни експерти, така и помежду ни, е изключително ценен и вдъхновяващ“, каза доц. Ива Гаврилова. Тази динамична среща на професионалисти е не само възможност за надграждане на знания, но и място, на което се изграждат важни професионални и лични контакти в полза на науката и грижата за пациентите.
Прага, както винаги, е чудесен домакин на такова събитие, а конгресът, организиран в O2 Universum, предлага отлични условия за работа и срещи.
Очаквам с нетърпение следващите дни, изпълнени с наука и новости.
#EADO2026







